Menu

Word

Microsoft Word

Praktycznie w każdym biurze pracownicy korzystają z pakietu oprogramowania biurowego Microsoft Office.  Podstawowym i najczęściej używanym programem jest edytor tekstu Microsoft Office Word. Służy on – zarówno w pracy, jak i w domu – wszystkim piszącym teksty. Umożliwia ich projektowanie, tworzenie i zarządzanie nimi przy pomocy wielu narzędzi edycji.

W programie MS Word piszemy zarówno najkrótsze pisma i notatki, korespondencję, jak i wielostronicowe prace naukowe czy też książki.

Menu aplikacji MS Word zawiera wiele uniwersalnych funkcji, które pojawiają się także w pozostałych programach pakietu Microsoft Office: Narzędzia główne, Wstawianie, Układ strony, Recenzja i Widok.

W menu edytora Microsoft Word pojawiają się unikalne funkcje. Pierwsza z nich to Odwołania – przydatne szczególnie przy tworzeniu długich dokumentów, do których niezbędne jest utworzenie spisu treści, wstawianie przypisów, bibliografii, ilustracji. Druga to Korespondencja – umożliwiająca prowadzenie korespondencji seryjnej: adresowanie pism i wykonywanie nadruków na kopertach i samoprzylepnych etykietach adresowych, a także zarządzanie bazą danych adresatów.

Dobry kurs obsługi edytora Microsoft Office Word pozwala jego użytkownikowi poznać i wykorzystać wszystkie możliwości edycyjne, jakie zapewnia ta aplikacja. Szkolenie, wychodząc od ważnych, lecz często pomijanych podstaw – typografii komputerowej, czyli profesjonalnego składania tekstu, przez tworzenie szablonów dokumentów, wykorzystywanie szablonów i kreatorów, doprowadza użytkownika do zaawansowanych i unikalnych funkcji programu.

Poza wymienionymi już Odwołaniami i Korespondencją jest to tworzenie i edytowanie tabel, wykresów i grafiki, wykorzystując współpracę aplikacji MS Word z innymi programami, szczególnie MS Excel oraz zarządzanie makropoleceniami, interfejsem użytkownika i obiegiem dokumentów tekstowych w miejscu pracy.

Te ostatnie czynności nie są powszechnie znane i często nie pojawiają się w podręcznikach, ani na liście zagadnień kursów komputerowych na poziomie podstawowym.

 

Zapraszamy na szkolenia komputerowe

http://www.it-akademia.com.pl/kategoria/szkolenia-z-aplikacji-biznesowych/