Menu

SQL

SQL

SQL jest najbardziej znanym i rozpowszechnionym strukturalnym językiem zapytań, który służy do tworzenia, modyfikacji oraz zarządzania bazami danych. Wykorzystywany jest jako standardowe narzędzie umożliwiające dostęp do danych w różnych środowiskach, z różnym sprzętem komputerowym i różnymi systemami operacyjnymi. Posługując się językiem SQL można wykonać podstawowe operacje a mianowicie: wyszukiwać , wstawiać, modyfikować i usuwać dane, dodawać do bazy nowe tabele oraz ochraniać przed niepowołanym dostępem.

Microsoft SQL Server(MS SQL) jest aplikacją bazodanową instalowaną na serwerach działających w środowisku Windows.

Baza danych składa się z dwóch komponentów : plików przechowujących fizyczną bazę oraz oprogramowania, które aplikacje wykorzystują w celu uzyskania dostępu do danych.

Cechuje go najwyższa dostępność i ochrona danych jak również wysoka wydajność poparta wiodącymi w branży testami porównawczymi. Dzięki narzędziom do szybkiego wykrywania danych i wizualizacji pozwala wyszukiwać i zestawiać dane z prawie każdego źródła, tworzyć atrakcyjne raporty i aplikacje analityczne.

SQL Server jest wykorzystywany także jako baza dla aplikacji tworzonych przez wiele firm informatycznych. Wykorzystywany jest głównie w dużych firmach i korporacjach.

Zapraszamy na szkolenia komputerowe

http://www.it-akademia.com.pl/kategoria/szkolenia-z-baz-danych/